top of page
ברוכים הבאים לבלוג שלי!

קפיצה לאילת


היעד: ערבה תיכונה - עין יהב ואילת זמן: חמשוש ארזנו מראש: בגד ים ומצופים, ציוד שנורקל (ואם אין עדיף לקנות שם), קרם הגנה מהשמש, משחה נגד יתושים ומנוי מטמון.

מסיבת יומולדת

חברה טובה חגגה יומולדת 40, ולשם כך נסענו למסיבת הפתעה שנערכה בנחל נימה שצמוד לעין יהב. היתה מסיבה מטורפת! שירה בציבור באמצע המדבר, לילה שזור כוכבים, בשר איכותי וכמות אלכוהול לא מבוטלת הזכירו לי את עצמי. אני, עופרה, שרוקדת ושרה כאילו אין מחר, וכאילו אין לי ילדים שמזמן נרדמו. תענוג צרוף של אנשים איכותיים עם שירים שהכי כיף לשיר ב2 בבוקר. החום של יולי גורם לי לרצות להגיע למקום מים, להכנס לתוכו ולצאת ביום האחרון של אוגוסט. אבל מכיוון שזה אפשרי רק בראש שלי, היה ברור שניסע כבר בחמישי, כדי לנצל את הדרום הרחוק ולכן תכננו לקפוץ גם לאילת.

אילת

תמיד חשבתי שלנסוע לאילת זה פרויקט. קצת כבד, קצת רחוק, קצת מסורבל מדיי. לכן ממש שמחתי שנסענו בכל מקרה לעין יהב הממוקמת שעה וחצי מאילת. אמרנו שהפעם, מכיון שהגענו רק ליום אחד לא נתפזר, אלא נלך רק לשני מקומות- המצפה התת ימי וחוף האלמוגים.המצפה התת ימי זכרון ילדות מטורף שיש לי, זה לראות אלמוגים במצפה התת ימי, הייתי מתבוננת שעות בתנועה הדגים האיטית ורואה את הדימיון והשוני בין אחד לשני. בכלל, המצפה כל כך גדול ויש המון מה לראות, הם סידרו את זה כך שכל חצי שעה יש הסבר והאכלה במקום אחר בפארק, וזה מאפשר לשהות שם בכיף 4 שעות בלי למצמץ. יש בריכת צבים, ואקוויריום מגניב של כרישים, יש שוניות קטנות ואת הצוללת כמובן, יש גן משחקים קטן והמון אקווריומים קטנים עם דגים נדירים.מכיוון שאילת בכל זאת עיר תיירותית, כל מה שקונים שם עולה לא מעט. למה אני מספרת לכם את זה? בכלל האוכל.

אם אתם עוקבים אחרי הבלוג שלי אתם מבינים שאנחנו משפחה של פיקניקים ושאנחנו נוסעים עם כלים רב פעמיים לכל מקום. וגם הפעם התארגנו מראש, קנינו בצרכנייה של עין יהב גבינות, לחמניות, ירקות, חומוס, טחינה, מטבוחה וגבינה צהובה ובמצפה עצמו עשינו פריסה (באישור שלהם), כך שרק קנינו לילדים גלידה בגביע בסוף.


חוף האלמוגים

אחרי שראינו את הדגים הכי צבעוניים והכי משמחים ויחד עם החום היבש של אילת, זה רק מתבקש שנלך לחוף. לא רצינו ללכת לחוף שצמוד לקניון, וזה רק התבקש שנלך לחוף הצמוד למצפה שזה חוף האלמוגים. זה החוף הכי נחמד לעשות בו שנורקל, אנחנו נכנסנו אליו עם מנוי המטמון שלנו. יש בחוף עמדת מציל ושירותים ומקלחת. יש איזור מסומן ממש צמוד לחוף ששוחים בו דגים מדהימים!! בהמון צבעים! אני לא זכרתי שהם נמצאים כל כך קרוב לחוף האמת. יש עוד איזור שאליו מגיעים לאחר חציית גשר ששם ממש עושים שנורקל ארוך, ילדים בליווי מבוגר כמובן. אורי נכנס למים תוך שנייה, לפעמים אני חושבת שאולי הוא היה דג בגלגול הקודם. לאיילה לוקח יותר זמן והפעם היא נכנסה יותר עמוק מפעמים קודמות ועל זה מגיע לה כל הכבוד. בגלל שהיינו צריכים לחזור לעין יהב למסיבה, לא נשארנו הרבה זמן בחוף, ואני כבר מסמנת לעצמי שנחזור לשם שוב.


כיף בבריכה

את שאר היום בילינו בבריכה של עין יהב. בריכה של פעם, גדולה, עם מים נעימים, כשגדולת הבריכה היא שהחלק של המים הרדודים הוא כל כך גדול, שהילדים יכולים לעמוד שם בעצמם ללא עזרה, ולהרגיש בטחון עצמי גבוה ויציבות. מדהים! בבריכה כזו אפשר לבלות כל כך הרבה שעות רצוף, לצאת לאכול אבטיח ולשתות מים ויותר מזה לא צריך כלום.
ועוד לא הספקנו הכל יש כל כך הרבה דברים שאפשר לעשות באיזור! למשל, לעצור ביטבתה ועל כוס שוקו לספר להם שעצירה ביטבתה זה התגשמות חלום, לנסוע לחי בר בסמר ולראות בעלי חיים מגניבים כמו יענים ומלא סוגים של לטאות וזחלים ונחשים, לטייל בפארק תמנע, לצאת לסיור במפעלי ים המלח ועוד ועוד. רק מהטיול הזה כבר תכננתי טיול נוסף... נעדכן בהמשך.


אז באמת קפצנו לאילת, ואני כל כך שמחה שעשינו את זה! כל נסיעה רק פותחת לי את התאבון להמשיך ולטייל עם הילדים, לקחת אותם לראות עוד מקום מקסים בארץ שלנו ולתת להם להנות ולהכיר מקומות קסומים ולבנות איתם חוויות ילדות משפחתיות.

מאחלת לנו לחזור לשם ולהמשיך לטייל עוד ועוד!

עופרה

#טיול #נסיעה #סוףשבוע #חופש

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart

bottom of page