top of page
ברוכים הבאים לבלוג שלי!

קייטנת הורים


אנחנו עושים קייטנת הורים כבר שלוש שנים, והקונספט הזה פשוט גאוני! הרעיון הוא פשוט: לוקחים חמישה ילדים לחמישה ימים ובכל יום נמצאים בבית אחר. בצורה הזו הילדים זוכים להכיר הורים אחרים, לשחק משחקים של ילדים אחרים, לקבל תוכן חדש, לאכול אוכל ביתי והכל בחינם! תענוג.

באנו לקייטנה הפעם בחשיבה על דברים שנמצאים מולנו. לא להמציא את הגלגל. אנחנו גרים במושב, יש פה המון טבע ועצי פרי, ניקח את מה שיש ונשים עליו זכוכית מגדלת. חפש את המטמון

ישבנו עם אורי בבית, והחלטנו לעשות חפש את המטמון. חשבנו אילו משימות יהיו מגניבות לילדים, איזה תחנות כדאי לעשות ויחד עם אורי הלכנו את המסלול במושב, כשאורי היה אחראי על הטמנת הפתקים. תחנה ראשונה: הפתק הראשון היה אצלנו בחצר, המשימה היתה תרגיל חשבון.

תחנה שנייה: בצרכנייה. אורי חילק סלסלאות ו2 ש"ח לכל ילד. המשימה היתה לבחור ירקות שהם אוהבים שאותם נאכל בארוחת הצהריים שלנו. קולט מהמכולת היקרה שלנו ציינה בפני כל ילד אם נשאר לו עודף, אם הוא יכול לבחור עוד גזר או שהעגבנייה שהוא בחר גדולה מידי. את העודף שמנו בקופסת צדקה והמשכנו הלאה.

תחנה שלישית: מועדון הותיקים. שם הילדים היו צריכים לומר את כל שבעת המינים ולנחש איזה עץ משבעת המינים נמצא ליד הגן. הם עשו תרגילי התעמלות ומתיחות לקראת הקטיף.

תחנה רביעית: קטיף תאנים מהעץ הגדול, כולל טעימות!

תחנה חמישית: סיום במתקני הכושר בשביל העוקף, ושם אכלנו ארוחת בוקר שכל ילד הביא, כריך ופרי.


לא לפחד ללכת

הילדים רגילים כל כך להסעות שלנו ההורים, שבקושי יוצא להם ללכת. פשוט ללכת. המסלול של חפש ת'מטמון היה במסלול העוקף את כל המושב והם היו כאלה מתוקים! חלק שרו, חלק סיפרו בדיחות בדרך ומאוד נהנו מהדרך. לא רק מהמטרה. עצרנו לטעום עוד כמה תאנים בדרך, וגם שומר, דיברנו על קו המים החדש שמניחים בהרי יהודה, הרחנו את פרח היסמין והיה מקסים ממש.



הגענו לעץ התאנה יש הרבה עצי תאנה פה במושב, ולכל עץ אופי משלו ומכאן טעם ייחודי לתאנים שלו. לימדו את הילדים איך בוחרים נכון, למה כדאי להכנס לחלק הפנימי של העץ ואספנו הרבה תאנים! כמובן שהתבקש שנכין מהן ריבה ביחד איתם. כל ילד יצא בסוף היום עם צנצנת הביתה.



לוכדי החלומות

​לאחר מכן היה לילדים זמן חופשי של שעה לשחק, לצחוק ולדמיין. לאחר מכן עברנו לשולחן לזמן יצירה. מאוד התלבטתי מה כדאי לעשות, כי בכל זאת הילדים גדלו ויש להם יכולות מוטוריות טובות יותר משנה שעברה. לאחר שיטוט בפינטרסט שלי נדלקתי על לוכדי חלומות ראיתי את הסרטון הזה והלכנו על זה. היינו שני מבוגרים שעזרו לילדים, לחלק היה יותר פשוט ולחלק היה יותר מורכב והיו צריכים עזרה.

מה צריך? -שני חישוקים. אני הכנתי אותם בחיתוך מארגז שלקחתי מהמיחזור (שניים, מודבקים בדבק חם זה על זה), אם בא לכם להשקיע אפשר לקנות מוכן בחנויות יצירה. -חוטי צמר

-חרוזים שהחור שלהם מספיק גדול לחוט צמר

-נוצות -אקדח דבק חם -מספריים


אורי רצה לעשות בדיוק כמו בדוגמא שהכנתי. ולאורי יש סבלנות בכמויות מטורפות, אז אחרי שהיום הסתיים, הוא ישב איתי עוד חצי שעה (!) וסיים לאט לאט ובקצב שלו את הלוכד שלו. אני כל כך גאה בו על היכולת שלו לקחת פרויקט להתחיל אותו לסיים אותו בלי לעגל פינות.


רוצים רעיונות נוספים לקייטנת הורים? אם אתם עוד לא קראתם מה עשינו בשנה שעברה אתם מוזמנים לקרוא פה על סדנת הנגרות לילדים שעשינו ופה על יום זהירות בדרכים. אני מאחלת לכם המשך חופש נעים ומהנה עם הילדים,

עופרה

#חופש #יצירה #משחקילדים #DIY #משחקים #טיול #קייטנה

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart

bottom of page