ברוכים הבאים לבלוג שלי!

קייטנה בטעם של פעם


החופש כבר בעיצומו, וכל יום אני מנסה לחשוב איך לצאת מהקופסה. איך לחדש לילדים, איזה מקום מגניב עוד לא היינו בו...אתם הרי יודעים את זה בעצמכם. ואז קלטתי, שלא צריך לחדש שום דבר. צריך פשוט לחזור למקורות. לבסיס. למוכר. לכן כשהתארגנו על קייטנת הורים (פתרון גאוני דרך אגב), היה לי ולאיתיאל ברור שאנחנו הולכים על הקטע הפשוט ביותר. קייטנה של פעם. מכיוון שבבוקר כל ילד מביא את הסדנביץ' שלו, חשבנו, למה לא להקים אוהל ולאכול שם? הגענו לחצר הסטודיו שלנו, לקחנו יריעה חזקה של ציליה, חוט ומספריים ולימדנו את הילדים איך לבנות אוהל! אחרי שהאוהל היה מוכן, פרשנו מחצלת והתחלנו לאכול.האוהל כבר מוכן ואמרנו שאם כבר אוכלים, אז למה לא לשתות משהו טעים? יש בחצר עצי לימון, הילדים אספו את הלימונים שנשרו על האדמה ובעזרת מזלג סחטנו את המיץ ישר לקנקן, הוספנו מים וכמה כפות סוכר וזהו. תענוג אמיתי.


מצאנו חיפושיות בעץ ועקבנו אחרי המסלול שלהם, ומידי פעם נשמעו קריאות שמחה: "הנה חיפושיות מזדווגות!", "הנה חיפושיות מתחתנות", "יש אחת בכתום!"


הגיע החלק השני והמרגש במיוחד - סדנת נגרות לילדים! איתיאל שלימד שנים רבות ילדים, שמח לקחת הפסקה מהסדנאות הרגילות שלו ולימד אותם שלב אחר שלב איך לבנות מטוס. ולא כזה שמרכיבים באריזה עטופה יפה של החברות הגדולות במשק, אלא כזו שאתה יותר בעצמך.


נותנים הסברים בהתחלה בסדנת הנגרות

​החוויה הזו, לבנות משהו מההתחלה ועד הסוף, לסמן את הצורה שאתה רוצה, לחתוך את העץ לצורה הרצויה במסור ידני שילדים בני 5 מחזיקים בעצמם, לשייף, להשתמש בפטיש ומסמר..מה אני אגיד לכם? חוויה מעצימה מאוד.


איך אפשר לסיים את המטוס בלי לצבוע אותו? פרשנו צבעי גואש על שאריות עץ מהסטודיו והילדים חגגו.


מי שמארגן יום כיף לילדים שלו ולחברים שלהם, אני ממליצה ממש לחזור אחורה לדברים שהלהיבו אותנו. הדברים הפשוטים שאנחנו שוכחים שהם עצמם בכלל לא מכירים! כמה פשוט ככה טוב.

תמשיכו לעקוב אחר הבלוג שלי, יש לי בקנה עוד פוסט יצרתי שייתן לכם רעיונות נוספים לקיץ מהנה עם הילדים. אשמח לשמוע תגובות ממכם כמו תמיד, ובינתיים המשך חופש נעים!

עופרה

#חופש #יצירה #נגרותאקולוגית #משחקילדים #בנייהבעץ #DIY

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart