ברוכים הבאים לבלוג שלי!

נחל דוד


הגענו לנווה מדבר

את נחל דוד אנחנו מכירים היטב וטיילנו בו כר כמה פעמים. הנחל לא משתנה, אבל אנחנו כן. וזה מנחם האמת, שהוא שם. המים זורמים תמיד, ובכל עונה שאנחנו באים, כיף להיות שם.


כשהולכים בנחל, מתחילים בהליכה קצרה בשביל. מיד בהתחלה מרגישים את החום על הגוף, ולא ברור מה יש בהמשך. זה החלק שאני הכי אוהבת! אני אומרת לילדים שעוד רגע הם יגיעו לנווה מדבר, ולא יאמינו כמה מים יש במדבר. זה לוקח לנו בדיוק דקה וחצי להוריד את הבגדים ולטבול במפל. מרענן זה לא מילה!


פגשנו מלא חיות!

במדבר, ובמיוחד בנחל דוד יש לא מעט חיות שפוגשים בדרך. את היעלים אפשר לראות כבר בחנייה, ומעל לרכס, אבל כבר בכניסה פוגשים אותנו משפחה של שפני סלע, במים אורי מיד ראה סרטן והראה לקטנים יותר איך נכון להחזיק אותו.


להיות שם, אבל באמת

הרבה מהמסלולים בארץ מאוד מסודרים. יש שילוט, יש הסברים, זה נוח. אבל מה שכיף באופן כללי, אבל במיוחד בנחל דוד, זה היכולת לא ללכת מהר. אין צורך. אנחנו שמים את הצורך והאינסטינקט ״להספיק״ to do ומשנים פאוזה ל״להיות״ to be . זה עושה את כל ההבדל. נעים לנו שם במים, ולי במיוחד.


ים המלח

משם המשכנו לים המלח, לחוף עין בוקק. החנייה פשוטה, החום לא. אני כמובן רק חיכיתי להכנס למים, הבנות פחות. החתכים מהטיול עשו את שלהם, זה נהיה מסובך כל כך! אורי מצא נקודה של בוץ אמיתי והתחלנו להתמרח, אבל לצאת ולהכנס למים והחוצה, אחד מאיתנו נמצא עם הבנות והשני במים ואז מתחלפים. באיזשהו שלב הבנתי שחלומות לחוד ומציאות לחוד. עשינו מקלחת במים נקיים, התרעננו והתלבשנו. זה כבר היה שלב טוב יותר עבור כולנו... המזל הוא שפתחו אגאדיר בורגרמרקט ממש שם, אז בכלל, להיות צמודים לאוכל טוב כשהחתכים כבר לא שורפים, זה היה בול בזמן. ולי עוד היה חלום שנראה את פטריות ים המלח. מהר מאוד הבנתי שזה כנראה יחכה לביקור הבא :)


צאו לטייל!

עופרה

#חופש #טיול #נסיעה

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart