ברוכים הבאים לבלוג שלי!

מתנות לגננות

הגיעה התקופה הזו שכולנו יודעים שהיא תגיע, אבל כולנו נמצאים בהכחשה אליה, הלא היא תקופת סוף השנה בגנים ובבתי הספר. אני לפחות מגיעה לאמצע חודש יוני ונכנסת ללחץ קל מהחופש הגדול שעושה את צעדיו בענק, בשילוב עם החום הבלתי נסבל (ואנחנו עוד לא באוגוסט! אמאל'ה!) ולכן אני מיד מתחילה לעשות את מה שמרגיע אותי. אני מכינה מתנות.

אין על מתנות! כיף לקבל אותן, ובעיקר כיף לתת אותן. הדיון במתנות למורות ולגננות לסוף שנה הוא האם לקנות לגננת ש"מתאימה לה" או "משהו שהיא אוהבת" או לעשות את הדבר הפשוט יותר, ולרכוש עבורה שובר זיכוי לאחת מהחנויות השוות ולהשאיר את הבחירה בידיה. אכן שאלה. התשובה כמובן תלויה בגורמים רבים, אבל אחרי שחשבתי על זה הרבה, הגעתי למסקנה שאני תמיד אעדיף לתת מתנה אמיתית, מוחשית, על פי ההיכרות שלי איתה. מתנה שתשמח את ליבה ואחת כזו שחשבתי עליה. משהו אישי ומתוק וכזה שמעלה חיוך על הפנים.

הפעם בפוסט אני רוצה להראות לכם מה הכנתי לגננות שלנו לחג הפסח האחרון, אבל זה כל כך נחמד שחשבתי שזו מתנה שמתאימה גם לסוף שנה, וגם כמתנה סמלית לסייעת בגן או לעוזרת בבית הספר שאהבתם ואתם רוצים לפנק. מוכנים? הנה כל השלבים, ואני רק אציין שעשיתי אותם יחד עם הילדים כפעילות אחר הצהריים:

1. בשלב הראשון הולכים למשתלה ובוחרים עציץ, כלי חרס ותחתית תואמים. זה יכול להיות מחרס חום, או קרמיקה בצבע חלק, לבן עדיף. 2. בשלב השני מותחים מסקינטייפ שקונים בכל טמבור ובטח שוכב לו בבית ברצועות איך שרוצים! הכל יהיה יפה בסוף, אני מבטיחה.

3. צביעה. זה יכול להיות צבע אקריליק שקונים בחנויות היצירה השונות, או מה שגיליתי שהולך הכי טוב זה צבע ספריי.

אני עובדת תמיד עם ספריי של חברת קפזולה. מאז שהכרתי אותם לפני כמה שנים ביריד של נתנאלה אני שבוייה שלהם. הם יותר יקרים מספריי פשוט שקונים בחנויות היצירה אבל הם שווים הרבה יותר. יש להם צביעה אחידה, גוונים משגעים ועמידות מצוינת. החנות שלהם נמצאת ברחוב גאולה 42, תל אביב. שווה ביקור!

**צביעה באקריליק אפשר יחד עם הילדים בבית **צביעה בספריי רק בחוץ ולפזר עיתונים ישנים מלמטה. את החלק של הספריי הילדים צפו מהצד כי אני תמיד פוחדת שהם ישאפו רעל. עוד לא פגשתי ספריי בטיחותי לילדים...

4. ועכשיו לטאצ' האישי: שלטים אישים עם שם הגננת! מושיבים את הילדודס סביב השולחן, מביאים להם דאס (אפשר גם חימר/פימו), כמה חותכנים שמצאתי במטבח ויאללה בלאגן!

בזמן שהקטנים מלכלכים את הידיים ונהנים מכל רגע, לקחתי חותמות שקניתי בשקלים בודדים במקס סטוק (אין על החנות הזו!) וכתבתי את שמות הגננות. כל אחת קיבלה את השלט שלה ועם סכין חתכתי בשני הקצוות.

על מגש בתנור הנחתי נייר אפיה ועליו את השלטים מדאס. שמתי בערך 20 דקות על חום 180 שיתייבש. לאחר שהתקרר צבעתי עם לכה שקופה, תאמינו או לא גם לק שקוף עושה את העבודה בדיוק. וזהו!

אפשר לעטוף עם צלופן שקוף ולצרף ברכה אישית והנה מתנה שכיף להכין גם עם הילדים ששותפים לאורך הדרך.


מחפשים השראה? כנסו ללוחות שלי בפינטרסט לחגיגה אמיתית של יצירה.

אם יש לכם רעיונות למתנות נוספות, אשמח לשמוע מכם!

עופרה

#יצירה #מתנות #סוףשנה

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart