top of page
ברוכים הבאים לבלוג שלי!

מסע חדש בפתח


לפני מספר שנים זכיתי להקים נגריה שיקומית במכון סאמט, לשיקום פסיכו-סוציאלי של מבוגרים. מאז הנגריה התפתחה וגדלה. לאחר מכן עבדתי בוריאיטי, והקמתי סדנת נגרות לילדים בעלי צרכים מיוחדים. בשנים אלו העסיק אותי רעיון, שהלך והבשיל לכדי מעשה. פגשתי לא מעט אנשים שרצו להתחבר לעולם הנגרות ממקום מסוים, כתחביב בתוך החיים העמוסים שלהם. משהו שלא יצריך זמן רב והוצאה גדולה. מכאן החל להתפתח רעיון הנגרות האקולוגית.


מהמקומות הללו הבנתי שלי מתאים להביא את תחום הנגרות לגובה העיניים של אנשים, ומכיוון שלא היתה מסגרת שכזו, החלטתי להקים אחת כזו. המשימה התגלתה כלא קלה. יש צורך במקום, בציוד וחומרים, ובעיקר לגייס את האנשים שירצו להצטרף אלי ויסכימו לסמוך עלי כמורה בתחום שאינו מוגדר מלכתחילה.


מצאתי את המקום ובניתי את הצוות שליווה אותי בנאמנות ובמקצועיות רבה וגם להם אני רוצה לומר פה - תודה. חלפה שנה ראשונה בהצלחה, ושנייה ושלישית ורביעית והנה סיימנו שנה חמישית. כשאני מתבונן בתוצרים שיצאו תחת ידי התלמידים שלי, הם שונים ובאופן מובהק מאלו של השנה הראשונה. התוצרים ברמה גבוהה והעבודה מקצועית יותר. אני מאמין שהתלמידים התחברו לתחום העץ ומילאו את הצורך הפנימי שלהם. אני מקווה שהתלמידים הצליחו להעניק לעצמם מתנה, וכעת כשירצו ליצור רהיט לא יהססו כבעבר. אני מקווה ששלבי היצירה בחומר הגלם הקרוי עץ התבהרו ומעתה יבינו כיצד להתבונן בו, למשש אותו, לגשת אליו ולפעול עימו. ובעיקר כשיראו קורת עץ, יזכרו שגם היא צמחה מתוך האדמה ויש לה סיפור משלה. היא ספגה מים ומזון וצימחה שורשים, גזע, ענפים ועלים עד שהיתה מוכנה לשמש אותנו.


הקורות שאתם רואים סביבכם צמחו באדמה. וכן הרהיטים שבניתם במו ידיכם. האדמה, השמש, המזון האורגני והמים נהיו לחומר אחד - עץ. זה אכן מפליא. בידכם הבחירה עד להיכן להעמיק את המפגש שלכם עם העץ, והוא יחכה ללחוש לכם את סיפורו בכל עת שתרצו.


נפלה בחלקי הזכות לספר במעט את סיפורו של העץ וללמד אתכם את שפתו. בחרתי לקרוא לה "נגרות אקולוגית" על שום שבעיני זוהי דרך חיים. משמבינים את העץ, אפשר לחבר אותו למילים ומשפטים. לשולחנות וכיסאות.

רק בבקשה הקשיבו לו, הריחו אותו, וככל שתעשו כך - העץ ירתק אתכם וישמח אתכם יותר.


אני רוצה להודות לכם על שנתתם בי אמון, ושבאתם לקבל את שיש לי לתת.

בשלב הזה החלטתי לא לפתוח את הקורס השנתי שאותו אני כל כך אוהב בכדי לקחת הפסקה, לפתח את העסק שלי ולחשוב על הצעד הבא בפיתוח האישי שלי. אני מתרכז כרגע בסדנאות בנות חצי יום, ובכך מפתח שיטות עבודה מקצועיות לבניית רהיט מתחילתו ועד סופו, גם אם הוא גדול ומורכב.

אני מזמין אתכם, זוגות, משפחות וארגונים (קבוצות עד 15 איש) לבוא אלי לסטודיו הנגרות שלי שבמושב בית זית הקסום לסדנה שכולה חוויה מרתקת וחד פעמית! כל שעליכם לעשות הוא להרים אלי טלפון: 052-8090776 או לצור קשר במייל שלי: lift.eco.wood@gmail.com

אתם מוזמנים להמשיך לעקוב אחרי בפייסבוק שלי ולראות איזו יצירות מופלאות אנשים בונים בסדנאות הללו.

אמשיך לעדכן אתכם בשלבי ההתפתחות המקצועית שלי, ובינתיים שוב תודה על חמש שנים נפלאות.

איתיאל


#קניות #סדנאות #DIY #בנייהבעץ #יצירה #נגרותאקולוגית #קורסנגרות #שיפוץרהיטים

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart

bottom of page