top of page
ברוכים הבאים לבלוג שלי!

למה לקנות כשאפשר לבנות?

עודכן: 6 ביוני 2019


שלום חברים, חשבתי שזה הזמן לספר לכם קצת על אחד התחומים שהכי מעניינים אותי, וזה הנגרות, ובפירוט יותר נגרות אקולוגית. בתחום הזה אני מנסה לשלב מספר תחומים לידי אחד. היתחקות אחר תחום הנגרות לאורך ההיסטוריה ולימוד טכניקות עבודה שונות ישנות וחדשניות ואם להיות מדויק יותר, הסבת שיטות שונות וטכניקות, לשימוש ביתי.


משנת 2004, אז סיימתי את לימודי הנגרות מטעם משרד התעסוקה, עסקתי בהוראת נגרות במסגרות שונות. ניהלתי נגרייה שיקומית יצרנית לנפגעי נפש, לימדתי נוער במצוקה, העברתי חוגים רבים לילדים נורמטיביים ובעלי צרכים מיוחדים. דווקא מתוך ההוראה לאוכלוסיות מיוחדות, התחדדה אצלי התובנה, כי עלי ללמד את תחום הנגרות בגובה העיניים. לפשט את העיסוק בעץ, ולהראות כי הוא נגיש לכל אחד, בפשטות וללא כל נסיון.


העיקרון המוביל אותי הוא שיותר ויותר אנשים מוצאים בליבם רגש של אכפתיות לכדור הארץ ורצון לשמור עליו. חלק מקפידים למחזר מוצרים בבית, וחלק מחליטים להצטרף לפורומים משלב התמיכה הוירטואלית ועד להפגנות של ממש. מבחינתי עבודה עם עץ ובמיוחד עם עץ ממוחזר שאנחנו מוצאים ברחוב אפילו היא עוד שלב בדרך לשמירה על המקום שלנו. ככה נוצר אצל הרעיון לפתוח קורס נגרות אקולוגית, קורס שנתי של מפגש יצירתי של פעם בשבוע בו אני משתדל לחשוף את התלמידים למגוון רחב של תחומי עניין, המשמשים חומר גלם לפריצת כוחות יצירה ודימיון. התוצאות במהלך כל שנה מלמדות, כי חומר הגלם היקר ביותר הינו הרצון ליצור. תחום העיסוק בעץ, נתפס לעיתים כאליטיסטי. כזה שמיועד לבעלי כישורים מיוחדים, ומצריך מכשירים ייחודיים, אשר בלעדיהם, לא ניתן לעסוק בו כמו רמת דיוק גבוהה, נטייה אמנותית עמוקה, יכולת טכנית גבוהה וכדומה. מסור חשמלי מקצועי, מכונת ליטוש יקרה ועוד כהנה וכהנה הנחות. הנחות אלו, נוהגות בנו ככל פחד. יש להן בסיס מסוים, אך הדהודן מרחיק את מחשבתנו מן ההגיון הבריא. היכולת ליצור בבית בעץ היא כמעט בלתי מוגבלת. אין באמת מגבלה בין הרצון לשמר את חומרי הטבע לביצוע בפועל. למעשה, היצירה עצמה, היא שמירה על כדור הארץ. על כן, מתוך נסיוני כנגר וכמורה, אני רואה את תפקידי להעביר ידע מקצועי, באופן נגיש לכולם.

למי שרוצה לקרוא עוד, מוזמן ללחוץ על הלינק הזה וללכת ישר לעמ' 16.


סדנת הקורס השנתי ממוקמת בבית הספר "דוגמא" בשכונת נחלאות בירושלים. הסדנה מורכבת משולחנות נגרים משנות החמישים, ומכלי עבודה ידניים וחשמליים, שבכולם ניתן לעבוד גם בבית, שוב מתוך תפיסה שהלימוד בקורס הינו רק תחילת הדרך אל היצירה בהמשך הדרך.


מבנה הקורס מתחלק לשני סמסטרים, שבכל אחד מהם ניתן דגש לתחום מסוים. בהתחלה אנחנו לומדים את יסודות העבודה ומבנה העץ והרהיט, שמים דגש על עיצוב ודרכי עבודה חכמות, ובהמשך שמים דגש על גימור והגשמת רעיונות מורכבים.

בהתחלה יוצרים המשתתפים פרויקטים זהים. האחד הינו מדף הבנוי בחיבורים מסורתיים. השני הינו שולחן סלוני, המשלב גם טכניקות מתקדמות, ואותו מעצב המשתתף לפי רצונו. לאחר מכן בונה כל משתתף כיד הדמיון הטובה עליו, בליווי צמוד ומקצועי. את הקורס מלווה תוכן רעיוני, המשולב תוך כדי הסברים בכל מפגש. רוצים לראות עבודות של בוגרי הקורס? לחצו כאן


ולמה אני מספר לכם את כל זה? כי עכשיו אנחנו בתקופת סיום של סמסטר א' ותחילתו של סמסטר ב', וזו נקודת הצטרפות מצוינת למי שרוצה לבוא וללמוד איתנו. אם חשק ליבכם בלימודי נגרות, אם בא לכם לבנות בעצמכם את השולחן לסלון ואתם זקוקים לשידה חדשה בחדר בואו לקורס השנתי שלנו!

ועכשיו למבצע עד תאריך 15.2 תוכלו לזכות בהנחה, ולשלם 450 ש"ח לחודש במקום 480 ש"ח לחודש. ההרשמה היא לכל הסמסטר השני, 4 חודשים סך הכל. את התשלום אנחנו גובים מראש לכל הסמסטר בצ'קים דחויים, באשראי או בהעברה בנקאית (ניתן כמובן לפרוס לתשלומים).

איך נרשמים?

מתקשרים אלי לנייד 052-8090776 או שולחים לי מייל lift.eco.wood@gmail.com


אני זמין בנייד שלי ובמייל לכל שאלה שיש לכם לשאול אותי, אם זה על נגרות באופן כללי או ספציפי על הקורס. בינתיים מאחל לכם המשך יום טוב, איתיאל

#קורסנגרות #נגרותאקולוגית #בנייהבעץ

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart

bottom of page