ברוכים הבאים לבלוג שלי!

יום זהירות בדרכים


קייטנת ההורים שארגנו היתה כל כך מוצלחת, שכולם הסכימו להאריך אותה בשבוע נוסף. אחרי שבנינו אוהל וארגנו סדנת נגרות לילדים, החלטנו להמשיך באותו הקו של פעילויות שאהבנו כילדים ועשינו להם "יום זהירות בדרכים".

הפידבקים שקיבלנו על אותו היום היו כל כך טובים ומחזקים ובאמת הזכירו לנו כי מה שפשוט הוא הטוב ביותר. לא צריך להוציא כסף על אטרקציות יקרות, ולא צריך ללכת סחור סחור על חידושים. תזכרו, מה שלנו ברור מאליו לילדים שלנו זה חדש בהחלט ומרגש מאוד.

נקודת המפגש עם הילדים היתה במגרש חנייה סגור ומוגן מכל רכב, כי בטיחות הרי היא מעל הכל. ביקשנו מהם לבוא עם אופניים/אופניים על גלגלי עזר/קורקינט וקסדה, בקבוק מים וסדנביץ' לארוחת בוקר, והתחלנו עם הכנת תמרורים! מה צריך? -ארגזים ממיכל המיחזור, צבעי גואש, מכחולים וכוס מים. -שלדיות ואקדח סיכות, אבל גם ענפים ומקסינטייפ יעשו את העבודה מצוין. -חבילת גירים לציור על הרצפה.בניית המסלול: הרמזור, תמרור אין כניסה, עצור וזהירות ילדים חוצים כבר מוכנים, מצאנו גזעים במגרש והכנו מהם כיכר. את התמרורים הצבנו על רפסודות שיהיו יציבים והמתוקים התחיל לנסוע סביב. סימנו בגיר על הרצפה את איזור החניון.


אחרי חצי שעה בערך שהם הקיפו את המגרש, התחלנו להוסיף להם "אלמנטים": - ציירנו בגיר מספרים על הרצפה, ובכל פעם שהם הגיעו למספר הם היו צריכים לספור עד אותו מספר. - ציירנו בגיר את האותיות א' ב', והם היו צריכים לשיר את השיר האותיות. - באיזשהו שלב איתיאל פירק את הכיכר, צייר מעבר חצייה והילד שבדיוק באותו הרגע התעייף מעט, נבחר ברוב קולות להיות הולך רגל וכולם היו צריכים לעצור ולתת לו לחצות בבטחה. - שמנו גזע עץ באמצע הדרך ואחד הילדים נבחר לעמוד על הרפסודה ולהיות שוטר תנועה שמכוון את הרכבים למסלול חילופי . - הכרזנו שיש עבודות בכביש, והילדים קיבלו פטיש ומסמר כדי לעזור לעובדים לקדם את הפעולה, והתלהבו מאוד לדפוק מסמרים על הרפסודה מעץ. - שמנו קונוסים על הרצפה והם היו צריכים לסיים את המסלול נסיעה ב"סללום".


בדרך הביתה עצרנו להביט בעצי התאנה והזית, וכמובן שלא יכולנו להתאפק והיינו חייבים לטעום את הבציר ענבים ליד הבודקה של השומר בכניסה למושב.


נותנים הסברים בהתחלה בסדנת הנגרות

​לאחר מנוחה קצרה, הפסקת מים נוספת ואכילת קרטיבים, עברנו לחלק השני של יצירת חניונים אישיים. מה צריך? -ארגז ממיכל המיחזור. חשוב להקפיד שהוא חזק אבל לא מידי, לא מרופט ובלי שאריות מזון. -מסקינטייפ כביש שעלה 5 ש"ח ומדבקות תמרורים שכלו 2.5 ש"ח שקניתי במקס סטוק (ברור...) -אקדח דבק חם -צבעי גואש, מכחולים וכוס מים.


כל ילד תכנן לפרטי פרטים את החניון שלו. חלק יצרו ארמון שהחניון נמצא על הגג, חלק יצרו טירה עם חניון ענק בקומת הכניסה. מה לא היה שם? צריחים, שערים עגולים, עמדת שומר על הגג...הדמיון שלהם פרח ואנחנו שמחנו. אחר כך הם לקחו את כל המכוניות הקטנות שמסתובבות בבית וישר התחילו לשחק עם החניונים שלהם.


לסיכום, יום מוצלח שהילדים נהנו מכל רגע בו, גם למדו דבר או שניים, והכי חשוב - היה פשוט! היה זול בטירוף! היה כיף! מקווה שגם אתם תעשו יום שכזה או דומה, ורעיונות נוספים יתפרסמו כבר בקרוב.

כמו תמיד אשמח לשמוע מה דעתכם, ובינתיים אני מאחלת לכם המשך חופש נעים ובעיקר קריר.

עופרה

#חופש #יצירה #נגרותאקולוגית #משחקילדים #DIY #משחקים

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart