ברוכים הבאים לבלוג שלי!

חיות היער


פוסט סיכום פורים או במילים אחרות: רעיון נולד. אם אתם עוקבים אחרי בבלוג אתם בטח כבר יודעים שאני משוגעת לגמרי על פורים. אני משוגעת על החג והחג הופך אותי לקצת משוגעת, אבל בקטע טוב. מיד אחרי חנוכה אני מתחילה לגשש אצל הילדים אם יש להם רעיון, או כיוון לתחפושת. ולמה אני אומרת כיוון? כי כמו בשבשבת שזזה עם כיוון הרוח גם הם נעים וזעים לכל עבר, ולכן כתבתי מגששת.


השנה אורי בכיתה א׳ כאמור, והוא לומד בבית הספר האנתרופוסופי בירושלים. הם קיבלו נושא כיתתי של ארמון ויער, מה שנקרא נושא מורחב. אז התחלנו שם. אורי החליט שהוא רוצה להיות החיה הטורפת הכי גדולה ביער, וגם לי לקח זמן להבין שהוא רוצה להיות דב. אתוודא ואומר שלקח לי זמן לחשוב על איזה דב הוא יהיה, שלא יהיה ילדותי מצד אחד ועדיין לזכור שהוא ילד בן 7 עוד מעט, שכמובן חשוב יהיה לו נח וגם קצת מגניב. אז ישבנו ושרטטנו יחד איזה מין בגד יהיה לו והוחלט על עליונית אחת שהכובע יהיה מחובר אליה, מעין קפוצ׳ון ללא שרוולים. אחלה. אורי רצה גם לחלק לחברים בכיתה סוכריות דבש של דובים, אז תפרתי לו תיק בהתאם וגם כיסים, למקרה שיקבל איזה סוכריה אחרת מחבר ויצטרך לשים אותה בצד :) לכל זה הוספתי כפפות שעליהן הדבקתי בדבק חם לבד בצבע חום והופֿ, הדב מוכן.

נעבור לאיילה. איילולה לומדת השנה בגן על מגוון הציפורים שיש בארצנו, ובדגש על הציפורים במושב. זה פרויקט מקסים של מאיה הגננת האלופה שלנו וכל חודש יש ציפור אחרת שעליה לומדים, אותה מציירים ואם מצליחים גם יוצאים החוצה להתבונן בה. ואיילה לא מפסיקה לדבר על תוכי דררה. היא אומרת שזה התוכית הכי יפה שיש במושב ושזה החלום שלה, להיות תוכי דררה. אני חושבת באופן אישי שהעובדה שאורי היה תוכי קקדו די דחפה אותה לרצות גם להיות תוכי.

זה היה לא מעט עבודה, אבל אחרי שתפרתי לאורי בשנה שעברה את התוכי זה הלך די מהר. יש פה כמעט 400 נוצות לבד בגווני ירוק, שאותם כולם חיברנו בסיכות לבד הבסיס והתפירה היא פשוטה מאוד. זה באמת רק נראה מסובך, אל תדאגו. מצרפת שוב את הגזרה בבפינטרסט שלי. לאיילה קניתי חולצה וחצאית בבזאר שטראוס כמובן בצבע ירוק. על החולצה גיהצתי בד ויניל בצורת לב שנדבק מהחום של המגהץ, ותפרתי לה חצאית מטול שאותה תפרתי לחצאית הקנויה, כדי שיהיה לה נח ושהטול לא יגרד לה. נוחות מעל לכל! תפרתי לה מסכה, כנפיים והיא ביקשה גם שרשרת לתוכית, ולאיילה קשה לומר לא... וזה מה שיצא לאיילה!

והגענו לתמרה. טוב עם תמרה חיפשתי כבר חיה שתתחבר לדב ולתוכי, משהו מגניב שיהיה לה נוח גם לזחול וגם לעמוד וגם שלא יפריע לה וגם שיתחבר לנושא הכללי והגעתי די בקלות לקיפוד! הרעיון הבסיסי הוא כמו של אורי. קפוצ׳ון ללא שרוולים, רק שהפעם אני מדביקה עליו ה-מ-ו-ן קוצים של קיפוד עשויים ספוג מרוסס. יש לנו המון שאריות של ספוג מסדנת הנגרות שלנו וזה היה יופי של שימוש בעודפים. קניתי המון שפורפרות של דבק חם, שמתי לי עוד פרק של האנטומיה בלפ טוב ופשוט הדבקתי. והדבקתי. והדבקתי.

ואחרי שראיתי שזה יוצא מטורף, הודעתי לאיתיאל שגם אנחנו נהיה קיפודים! אז המשכתי להדביק.

ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק ולהדביק


ניסינו לעשות תמונה משפחתית, עם כל ההתנגדויות של אורי להצטלם זה מה שהצלחנו בסוף :)

רוצים לראות מה עשינו בעבר?

לתחפושת של חיפושית וצב נינג׳ה

לתחפושת של סמי הכבאי

לתחפושת של אי טרופי (עץ בננות עם קופיפה, פיראט עם תוכי קקדו ופלמיגו) לתחפושת שלנו של ממלכת הים (דג פטיש, מלכת היםֿ, תמנון, ודג)

ולמה פתחתי ברעיון שנולד? כי בשבועיים המטורפים האלה שלפני פורים חזרו וביקשו ממני כל כך הרבה אמהות שאתפור להם תחפושותֿ, או לפחות איזה פריט, ואולי רק עצה, ואולי בכל זאת.. ולא יכולתי. עם כמה שרציתי לעזור פשוט לא היה לי זמן. לכן נולד במוחי ההחלטה לפתוח קטגורית בחנות שלי לאביזרים של פורים. טה דה! תחשבו שאתם יכולים לקנות ממני את הקיפוד של תמרה? ורק להלביש לילד שלכם בגדים בצבע זהה? נכון שזה נחמד?


יאללה, מחכה לשמוע מכם ובינתיים מאחלת לכם שתמיד יהיה לכם שמחה בלב.

עופרה

#DIY #פורים #תחפושות #תפירה

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart