ברוכים הבאים לבלוג שלי!

המסיבה הסגולה


איילה לא הפסיקה לדבר כל השנה על המסיבה הסגולה שלה. ואני מדגישה ואומרת: כל השנה. היא פירטה לי כל יום על השמלה הסגולה שהיא מתכננת ללבוש, ועל הבלונים הסגולים שנתלה בבית, והאורחים יהיו החברים שלה מהגן ואפילו נזמין את החמור שאנחנו פוגשים כל בוקר בדרך לגן. היתה לה תוכנית כל כך מפורטת והילדה עוד לא בת 3! אז נחשו מה? אמרתי לעצמי, הילדה כל כך בקטע של המסיבה הסגולה, למה שלא פשוט נעשה את זה? למה לא להגשים לה את החלום הזה?

ועל כן, ביום הראשון של החופש שלה, ערכנו את המסיבה. איילה היתה בעננים.

מה צריך? -ללכת למקס סטוק או לכל חנות יצירה זולה שליד הבית ופשוט לשים בסל את כל מה שהוא סגול! בלונים, מדבקות, קישוטי עוגה, צלחות, מפיות... כמה שפשוט וזול ככה טוב.אפילו אורי כל כך התרגש מהמסיבה הזו, שהוא הוציא מארון הספרים שלהם את כל הספרים שהיו להם כריכה סגולה, והוא התאמן בבוקר לפני שכל הילדים באו על המילים. איזה מתוק! האמת? הייתי די בשוק שהוא זכר בעל פה את כל הסיפור... לאחר זמן משחק חופשי וארוחת בוקר קלה (עם צלחות סגולות כמובן!) אורי הושיב על הספה את החברים והכין להם שעת סיפור סגולה.


לאחר מכן ישבנו סביב השולחן לשעת יצירה סגולה.

התחלנו בבצק משחק שהילדים כל כך נהנו לשחק איתו! את הבצק הכנו יום קודם, ונתנו לו לנוח כל הלילה.

מתכון לבצק משחק:

2.5 כוסות קמח רגיל

2 כוסות מלח בישול

1 כוס מים מהברז

2-3 טיפות צבע מאכל סגול *אם בבוקר אתם רואים שהבצק עדיין לח, תוסיפו מעט קמח ותמשיכו ללוש.

בסוף יש לאחסן בקופסה אטומה, הוא מחזיק מעמד עד עכשיו!


אחרי המשחק עם הבצק עברנו לעשות ניסוי מדעי כי אורי פשוט אוהב לנסות, ללכך את הידיים, לערבב חומרים...ולכן ניסינו להכין סליים. מכירים את הסליים? זה האיחסה הזה שכיף לשחק איתו אבל המרקם שלו מזכיר חשופית מסכנה? מגעיל! אבל הילדים ממש אוהבים את זה. אני אומרת ניסינו כי גם בניסיון הרביעי שלנו לא הצלחנו להגיע למרקם המדויק. אנחנו עדיין עובדים על לזה ונמשיך לעדכן כשנגיע למרקם המושלם.


נותנים הסברים בהתחלה בסדנת הנגרות

לקראת הסוף אכלנו קאפקייקס וניל שהכנו אותו יחד בערב הקודם, וממש לפני ההגשה הכנו יחד את הקצפת והילדים נהנו לפזר עליה את הסוכריות הסגולות. כ-מ-ו-ב-ן.


כשהילדים הלכו הביתה, כל ילד קיבל מתנה סמלית סגולה שרכשנו מהמקס סטוק, ואיילה המשיכה להשתעשע עם המדבקות הסגולות שלה "אמא תראי, יש לי לבים סגולים" :)


לסיכום, היתה מסיבה כייפית, שמחה, סגולה, יצירתית וטעימה! איילה היתה עם חיוך לפני, תוך כדי וגם שעות אחר כך. לראות אותה ככה...ממש הרחיב לי את הלב. שמחתי שיכולתי לעשות את זה, סתם כך, בלי סיבה. רק כי היא ביקשה. אז למה שלא נמשיך להקשיב לילדים שלנו? ולחלומות המתוקים שלהם? הרי אנחנו פה בשבילם ויש לנו את הזמן לעשות דברים כאלה משוגעים ולא רגילים, במיוחד עכשיו בחופש הגדול!

בואו ספרו לי בתגובות על החלומות של הילדים שלכם. ממש סקרנית לשמוע.

עופרה

#חופש #יצירה #משחקילדים #DIY #משחקים

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart