ברוכים הבאים לבלוג שלי!

בציר טוב


מסורת זו מסורת

בקיץ, אחד הדברים הכי כיפים לעשות זה לאכול פירות. אבל מה עם לקטוף פירות? יש לנו מסורת במשפחה, של קטיפת ענבים מהחצר של סבתא. כל קיץ אנחנו מבקרים את סבתא של איתיאל, סבתא טרי, שלה בחצר יש המון המון ענבים טעימים. אנחנו מגיעים עם הילדים, הם קוטפים את הענבים ומחבקים את סבתא.זיכרון ילדות

המסורת הזו, לבוא לסבתא רבתא כל קיץ לענבים ממש משמח אותי. סבתא שלי נפטרה לפני כמה שנים, ואין יום שעובר ואני לא חושבת עליה. זה בא לידי ביטוי בדברים הקטנים, פינה ברחוב עם ספסל שעליו נהגה לשבת, ליפסטיק אדום שהיה לה שאני רואה פתאום על מישהי אחרת, מיץ תפוזים בכוס צהובה גבוהה ועוד ועוד. כי הזמן עם סבתא הוא בעל ערך כל כך גבוה ועוד הזמן עם סבתא רבתא... אין לזה מחיר. אני מברכת כל יום שלילדים שלי יש סבים וסבתות וסבתא רבתא שנוכחים בחיים שלהם.


זמן משפחתי לבלות עם סבתות זה משהו מיוחד. לשמוע מהן את הסיפורים מהילדות זה מרתק בעיני ואם עושים את זה לצד חתיכת עוגה וכוס קפה אז בכלל, יש פה רווח הדדי. אני זוכרת שלפני כל ביקור של סבתא שלי היא כל כך התרגשה וממש "התכוננה" לזה, ואחרי כל מפגש עוד היו "הדים" של שיחות עם אמא שלי על הביקור. אני מסתכלת על סבתא טרי, אמא של אבא של איתיאל שהיא בת 88 ונראית מדהים! ויש לה כל כך הרבה נכדים ונינים ואיזה אישה מבורכת היא על כך שהיא מוקפת בהמון אנשים שאוהבים אותה. זה ברכה. אני כותבת הרבה על זמן יצירה וזמן של טיולים משפחתיים, אבל בחופש הזה פינינו זמן למשפחה נטו, ביקור באחד מהאחרי הצהריים ואני יודעת שאנחנו נותנים לילדים הרבה מעבר לכיף, אנחנו נותנים להם בניית זיכרון, הנחת בסיס של משפחה, כיבוד הורים וסבים, נתינה ואהבה וזה בעיני חשוב יותר מכל דבר אחר.


ואיך המשכנו משם? הגענו הביתה עם המון ענבים, והתחלנו להכין מהם יין. זה הזמן לספר שלפני כמה שנים איתיאל היה מכין יין על בסיס קבוע, ויש לנו את הציוד בבית :) אפילו בחתונה שלנו היה על כל שולחן בקבוק יין במהדורה מיוחדת שהוא הכין! שטפנו ידיים ורגליים, והילדים התחילו למעוך את הענבים בגיגית, שטיפה, הוספת סוכר ומעבר למיכל מיוחד עם צינורות ועוד כל מיני דברים שאני ממש לא מבינה בהם.איך זה ייצא? אין לי מושג. והאמת? זה לא ממש משנה. כי הדרך פה יותר משמעותית וחוויתית מהתוצאה. וזה בפני עצמו משהו שאני מברכת עליו גם.

עוד מעט מסתיים החופש הגדול, ואני חושבת על כל הדברים שרציתי לעשות ועוד לא הספקתי, ואיזה מזל שעוד מעט החגים ויהיה עוד חופש. בקטנה.

מאחלת לכם גם זמן משפחתי משובח, ואם יש לכם סבתא, לכו לבקר אותה!

עופרה

#יצירה #משפחה

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

about

היי אני עופרה. 
יש לי רשימת חלומות ומשאלות 
ואני עסוקה בלהגשים אותם
בקצב שלי. 

shop 

 #ofrazart